ویدومیت
ویدومیت پلتفرمی برای ارتباط ویدویی آسان است. شما با ویدومیت می‌توانید به راحتی وبینار، دوره‌های آنلاین و وب کنفرانس برگزار کنید.

در چه سایت هایی می‌توانیم وبینار رایگان ببینیم؟

0

سایت‌های برگزاری وبینار، امکان مشاهده کنفرانس‌های آنلاین را برای پوشش دادن موضوعات مختلف، اطلاع رسانی رویدادها و هدایت صحیح کاربران فراهم آورده‌اند. برگزاری وبینار رایگان یک راهکار مقرون به‌صرفه برای بازاریابی محصولات و برند سازی شخصی است که اطلاعات مفیدی را به شرکت کنندگان ارائه می‌دهد و این روزها طرفداران بسیاری پیدا کرده است. یکی از راهکارهای مدرن یادگیری مهارت‌های تخصصی شرکت در وبینارهای مختلفی است که اطلاعات کاربردی مفیدی را در اختیار شما قرار می‌دهد. وبینارها به دو دسته پولی و رایگان تقسیم می‌شوند و هر کدام بخشی از اطلاعات مورد نیاز را به شرکت کنندگان ارائه می‌کنند. در این مطلب ویدومیت به معرفی سایت‌هایی که در آن‌ها می‌توانید وبینار رایگان مشاهده کنید می‌پردازیم. اگر دوست دارید همه چیز را در مورد سمینار آنلاین بدانید خوب است مطلب وبینار چیست را هم مطالعه کنید.

 

وبینار رایگان چیست و به چه درد می‌خورد؟

Web base seminar سمینار، رویداد و کلاس آنلاین است که به صورت رایگان در اختیار عموم قرار می‌گیرد. جذب حداکثری شرکت کنندگان یکی از اهداف برگزاری این webinar است. نخستین کاربرد وبینار رایگان برای شرکت کنندگان فراگیری موضوعات جدیدی است که به آن‌ها علاقه دارند. با شرکت در یک وبینار می‌توانید اطلاعات کلی و اساسی مورد نیاز خود را فرابگیرید و اگر هنوز علاقه داشتید، به صورت تخصصی اطلاعات بیشتری در مورد آن مبحث به دست آورید می‌توانید در وبینارهای پولی و تخصصی آن حوزه ثبت نام کنید.

بسیاری متخصصان و کارشناسان وبینارهای رایگان خوبی برگزار می‌کنند که به شما یک تصویر کلی و مناسب در مورد موضوع ارائه می‌کند.

بخش پرسش و پاسخی که در اغلب وبینارها برای شرکت کنندگان در نظر گرفته می‌شود امکان تعامل دو سویه بین شما و مختصص را فراهم می‌کند و سبب می‌شود بتوانید پاسخ بسیاری پرسش‌های خود را بیابید.

برگزاری این وبینارها برای شرکت کنندگان هم بسیار سودمند است، آن‌ها می‌توانند به سرنخ‌های جدید دست پیدا کنند و علاقه‌مندان به موضوع را شناسایی کرده و برای جذب آن‌ها اقدام کنند. در واقع این شرکت کنندگان، مشتریان احتمالی هستند که با یک برنامه ریزی مدون می‌توانند به لیست مشتریان وفادار بپیوندند.

سمینار آنلاین فرصت مناسبی است که خدمات، محصولات و دانش را به فراتر از مرزهای جغرافیایی معرفی کنید و به بازارهای تازه دست پیدا کنید.

 

آیا وبینار رایگان برای یادگیری مناسب است؟

یادگیری در وبینار رایگان
وبینارهای رایگان منبع خوبی برای آشنایی با م

قطعا در وبیناری که به صورت رایگان برگزار می‌شود، یک مبحث به صورت تخصصی و با جزئیات آموزش داده نمی‌شود اما برای یادگیری کلیت یک مبحث و کسب سرنخ‌های لازم یادگیری بسیار سودمند است. شما با شرکت در این رویدادها می‌توانید سرفصل‌هایی که باید در مورد آن‌ها اطلاعات کسب کنید، منابع مطالعاتی دست اول و متخصصان حوزه را شناسایی کنید تا بتوانید به کمک آن‌ها به مبحث تسلط پیدا کنید.

وبینارها فرصت مناسبی هستند که به کمک آن می‌توانید به دانش متخصصان سراسر جهان که امکان ارتباط مستقیم با آن‌ها دشوار است دسترسی پیدا کنید.  برخی کارشناسان به منظور انتقال تجربه و عمل به مسئولیت‌های اجتماعی خود در طول سال چند وبینار رایگان برگزار می‌کنند که با شرکت در آن می‌توانید با جدیدترین مباحث تخصصی حوزه خود آشنا شوید و دانش خود را به‌روز کنید.

برای شرکت در یک وبینار تنها کافی است به اینترنت معمولی و یک دستگاه مناسب مثل لپ تاپ، PC یا تلفن همراه هوشمند دسترسی داشته باشید، به این ترتیب می‌توانید در زمان و مکانی در رویدادهای آنلاین شرکت کنید.

 

چطور وبینارهای رایگان را شناسایی کنیم؟

برای شناسایی وبینارهای رایگان چند راهکار عملی ساده وجود دارد، نخست صفحه مدرسان، متخصصان، کارشناسان و افراد مشهور حوزه تخصصی خود را شبکه‌های اجتماعی مختلف را دنبال کنید، این افراد معمولا وبینارهای مختلف حوزه کارشان که کیفیت آن را تایید می‌کنند و همچنین وبینارهای خود را اطلاع رسانی می‌کنند.

پلتفرم‌های برگزاری وبینار آنلاین معمولا خبرنامه‌هایی دارند که با عضویت در آن‌ها می‌توانید در جریان آخرین وبینارهای برگزار شده در حوزه تخصصی خود قرار بگیرید.

خوبی رویدادهای آنلاین این است که برگزار کنندگان وبینار هم تمام تلاش خود را برای اطلاع رسانی به شما بکار می‌برند در صورتیکه در یک وبینار شرکت کنید برگزار کننده بر اساس اطلاعاتی که در اختیار او قرار می‌دهید از طریق ایمیل و پیامک برگزاری سایر رویدادهای مشابه را به شما اطلاع رسانی خواهد کرد.

در نهایت پیگیری اخبار  حوزه کاری یکی از وظایف هر فرد حرفه‌ای است که از طریق آن می‌توانید در جریان وبینارهای آتی قرار بگیرید و در آن‌ها ثبت نام کنید.

جوینده یابنده است و اگر دنبال کسب اطلاعات جدید باشید قطعا می‌توانید زمان برگزاری رویدادهای آنلاین رایگان و پولی مناسب را شناسایی کنید.

 

چه سایت‌هایی برای مشاهده وبینار رایگان مناسب‌تر است؟

سایت‌هایی که به صورت تخصصی در زمینه برگزاری وبینار مشغول فعالیت هستند، معمولا امکان برگزای سمینار آنلاین رایگان را در اختیار علاقه‌مندان قرار می‌دهد. البته این سامانه‌ها برای برگزاری رویداد آنلاین معمولا محدودیت‌هایی مثل تعداد شرکت کنندگان دارند.

اگر قصد برگزاری یک وبینار رایگان را دارید بهترین راهکار برای شناسایی بهترین پلتفرم بررسی امکاناتی است که در اختیار برگزار کنندگان می‌گذارند. در اینجا چک لیستی در اختیار شما قرار می‌دهیم که به انتخاب بهتر کمک می‌کند.

 

۱. گستردگی موضوعاتی که پوشش می‌دهند

یک سایت پویا باید بتواند حوزه‌های مختلف کاری به ویژه آن‌ها که طرفداران بیشتری دارند را پوشش دهد تا علاقه‌مندان بتوانند در آن حوزه رویداد آنلاین خود را برگزار کنند.

 

۲. رابط کاربری مناسب

یک سایت تخصصی با کیفیت، رابط کاربری ساده و کاربر پسندی طراحی کرده تا شرکت کنندگان و برگزار کنندگان به راحتی بتوانند از آن استفاده کنند.

 

۳. اطلاع رسانی مناسب وبینارها

این سایت‌ها باید امکانات مناسبی را برای اطلاع رسانی طراحی کرده باشد تا هم برگزار کنندگان به کمک آن بتوانند رویداد خود را معرفی کنند و هم شرکت کنندگان بتوانند به آخرین اخبار برگزاری رویدادهای آنلاین دسترسی داشته باشند.

 

۴. در اختیار قرار دادن امکانات تخصصی

هر آنچه که برای برگزاری یک وبینار مورد نیاز است باید در این سایت‌ها در اختیار کاربران قرار بگیرد، دسترسی به ویدیوی وبینار، چت آنلاین، تخته سیاه، اشتراک گذاری دسکتاپ، ارسال پیامک و ایمیل، صفحه اختصاصی رویداد و خیلی امکانات دیگر به صورت پیش فرض باید برای کاربران در نظر گرفته شده باشد.

 

بهترین سرویس دهندگان وبینارهای خارجی کدام اند؟

سرویس دهندگان زیادی در سراسر جهان امکانات لازم را برای برگزاری وبینار در اختیار کاربران قرار می‌دهند که متاسفانه بسیاری از آن‌ها به خاطر شرایط تحریم به روی کاربران ایرانی بسته است. برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد می‌توانید مطلب با نرم افزارهای برگزاری وبینار آشنا شوید را مطالعه کنید. در اینجا به برخی از سایت‌هایی که این خدمات را ارائه می‌کنند اشاره می‌کنیم.

 

Zoom

زوم این امکان را فراهم آورده تا برگزار کنندگان بتوانند به صورت همزمان برای ۱۰۰ شرکت کننده وبینار ۴۰ دقیقه‌ای رایگان برگزار کنند. با افزایش زمان رویداد و تعداد شرکت کنندگان، باید هزینه‌ای از سوی برگزار کنندگان پرداخت شود، این پلتفرم از سامانه‌های تخصصی پر هزینه است که از کیفیت بالایی هم برخوردار است.

 

GoToWebinar

این سامانه تنها ۱۴ روز به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می‌گیرد و کلیه امکانات مورد نیاز برگزاری یک رویداد آنلاین در اختیار دارد.  این سامانه طرفداران زیادی در سراسر جهان دارد.

 

adobe connect

یک سامانه تخصصی برگزاری وبینار است که با  GoToWebinar رقابت می‌کند،  برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این سامانه می‌توانید مطلب ادوبی کانکت چیست را مطالعه کنید.

 

AnyMeeting

از این سامانه ۳۰ روز می‌توانید به صورت رایگان استفاده کنید و کلیه امکانات مورد نیاز برای برگزاری یک رویداد آنلاین را در اختیار شما قرار می‌دهد.

خوشبختانه این روزها سایت‌های تخصصی فارسی هم به ارائه خدمات برگزاری وبینار رایگان می‌پردازند که در اینجا به چند تای آن‌ها اشاره می‌کنیم.

 

ایسمنیار

این سامانه در حوزه‌های متنوعی به ارائه سمینارهایی با موضوعات روز می‌پردازد و از لحاظ کیفیت در سطح مطلوبی قرار دارد.

 

ایوند

یکی از قدیمی‌های این حوزه است که اطلاع رسانی دقیقی دارد و بسیاری برای برگزاری سمینارهای آنلاین خود از آن استفاده می‌کنند.

 

اسکای روم

این سایت بیشتر روی حوزه آموزش تمرکز دارد و جلسات آنلاینی که برگزار می‌کند معمولا پر مخاطب هستند.

سایت‌های مختلف دیگری هم در این حوزه مشغول فعالیت هستند که از نظر کیفیت ارائه و خدمات خالی از ایراد نیستند و برای موفقیت باید بیشتر روی رابط کاربری، امکانات بازاریابی و بهینه سازی مطالب برای موتورهای جستجو کارکنند. بسیاری از سایت‌های رایگان داخلی فاقد حداقل امکانات برای برگزاری یک رویداد آنلاین هستند.

 

ویدومیت چه امکاناتی را برای برگزاری وبینار رایگان ارائه می‌دهد؟

ویدومیت یک سایت تخصصی برگزای وبینار است که امکان برگزاری وبینار رایگان و پولی را در اختیار کاربران قرار داده است. این سامانه تخصصی همه امکاناتی را که برای برگزاری یک وبینار نیاز دارید در اختیار شما قرار می‌دهد.

این سایت برای اطلاع رسانی رویداد و بازاریابی وبینارها برنامه ویژه‌ای دارد و امکانات خوبی را مثل امکان ارسال پیامک و ایمیل در اختیار برگزار کنندگان قرار داده است.

رابط کاربری و طراحی سایت به نحوی است که هر کاربری به راحتی می‌تواند از آن استفاده کند. شما برای برگزاری یک وبینار در این سامانه تنها کافی است به روی موضوع و محتوایی که می‌خواهید ارائه دهید تمرکز کنید، باقی امکانات لازم را در اختیار شما قرار می‌گیرد.

اگر تا این لحظه نخستین وبینار رایگان خود را برگزار نکردید، همین الان در سایت ثبت نام کنید تا هم در جریان آخرین امکانات ویدومیت قرار بگیرید و هم یک وبینار حرفه‌ای برگزار کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.