ویدومیت
ویدومیت پلتفرمی برای ارتباط ویدویی آسان است. شما با ویدومیت می‌توانید به راحتی وبینار، دوره‌های آنلاین و وب کنفرانس برگزار کنید.

فواید برگزاری وبینار چیست؟

0

برگزاری وبینار یک بازی برد-برد است که فواید زیادی برای برگزارکنندگان و شرکت کننده‌ها دارد و دقیقا به همین دلیل است که طی سال‌های اخیر به سرعت رشد یافته، توانسته است مخاطبان زیادی در سراسر جهان به‌دست آورد. همه از مزایای برگزاری کنفرانس آنلاین صحبت می‌کنند اما شاید کمتر مصادیق آن‌ها ذکر شده باشد، در این مطلب ویدومیت به بررسی۱۰ فایده برگزاری وبینار می‌پردازیم و تلاش می‌کنیم به سوالات شما در این زمینه پاسخ دهیم. اگر به وبینار علاقه دارید اما هنوز اطلاعات کافی در این مورد به دست نیاورده‌اید، توصیه می‌کنیم پیش از هر اقدامی مطلب وبینار چیست را مطالعه کنید.

 

۱. صرفه‌جویی در هزینه‌ها

هزینه برگزاری وبینار نسبت به کنفرانس‌های حضوری متداول بسیار پایین‌تر است و به همین دلیل می‌توان سقف تعداد شرکت کنندگان این رویداد را افزایش داد تا افراد بیشتری بتوانند از محتوای وبینار به صورت آنلاین بهره ببرند. مواردی مثل هزینه پذیرایی، ایاب و ذهاب، اجاره محل برگزاری از لیست هزینه‌ها حذف می‌شوند و این به معنای آن است که می‌توان هزینه کمتری بابت شرکت در این رویداد آنلاین دریافت کرد.

۲. افزایش اعتبار برگزار کنندگان وبینار

فرقی نمی‌کند وبینار را چه شخص یا سازمانی برگزار کرده، این رویداد آنلاین می‌تواند باعث افزایش اعتبار برگزار کنندگان رویداد شود. افکار و ایده‌های برگزار کنندگان به افراد شرکت کننده منتقل می‌شود و ممکن است مباحث کلیدی را در شبکه‌های اجتماعی مثل توییتر به اشتراک بگذارند که به افزایش آگاهی از برند و اعتبار شما منجر می‌شود.

شما همچنین می‌توانید به دیگران این فرصت را بدهید که دیدگاه‌ها و نظرات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند و به عنوان متولی این امر، اعتبار این همفکری و بستری که فراهم آمده را به نام خود بزنید.

با برگزاری یک وبینار شما به عنوان یک متخصص شناخته می‌شوید و می‌توانید از این اعتبار برای تدریس، دریافت پروژه‌های جدید و برقراری ارتباط با متخصصان این رشته استفاده کنید.

 

۳. از بین بردن مرزهای جغرافیایی و ایجاد فرصت‌های برابر یادگیری

وبینار این فرصت را فراهم آورده که افراد از فاصله‌های جغرافیایی مختلف و بدون اینکه لازم باشد در یک مکان گرد هم بیایند به تبادل نظر بپردازند، این کار به تجهیزات خاص و پیچیده‌ای هم نیاز ندارد یک اینترنت با سرعت مناسب و یک دستگاه کامپیوتر کمک می‌کند، افراد در منزل و محل کار خود بتوانند بایکدیگر در ارتباط باشند.

این به آن معنا است که برای همه علاقه‌مندان یک موضوع امکان یادگیری برابر فراهم می‌شود و مدرسان بدون نیاز به سفر به تعداد بیشتری از دانشجویان و علاقه‌مندان سراسر کشور دست پیدا می‌کنند.

 

۴. وبینار به عنوان یک ابزار تبلیغات و مارکتینگ مدرن

تبلیغات سنتی اثرگذاری خود را از دست داده‌اند و کسب‌وکارها برای معرفی خود به بازار هدف باید دست به ابتکار بزنند. برگزاری یک وبینار مناسب می‌تواند این فرصت را فراهم آورد تا محصولات و خدمات خود را به صورت غیر مستقیم به مخاطب معرفی کنید و آن‌ها را به استفاده از خدمات خود ترغیب کنید.

همچنین می‌توانید در طول برگزاری وبینار اطلاعات خوبی را از شرکت کنندگان به‌دست آورید که هنگام تصمیم‌گیری‌های مدیریتی به کار شما می‌آیند.

۵. افزایش Brand Awareness یا آگاهی از برند

آگاهی از برند به معنای این است که تصویری از نام تجاری خود در ذهن مخاطب ایجاد کنید که حاوی ارزش‌ها و مزیت رقابتی محصولات شما باشد. با برگزاری یک وبینار می‌توانید تعداد زیادی از افراد جامعه هدف که مشتریان احتمالی شما خواهند بود را با برند خود آشنا کنید تا در آینده بتوانند به جمع مشتریان شما اضافه شوند.

افزایش آگاهی در نهایت می‌تواند از یک مشتری معمولی یک مشتری وفادار بسازد که برای هر کسب‌وکاری دسترسی به چنین مشتریانی یک هدف عمده است.

۶. دسترسی به سرنخ (لید) یا اطلاعات مشتریان احتمالی

شرکت کنندگان یک رویداد تخصصی آنلاین قطعا به موضوع علاقه دارند یا قصد خرید کالا و خدمات مشابه محصول شما را دارند. برگزاری وبینار به شما این امکان را می‌دهد که اطلاعات این افراد مثل شماره تلفن، آدرس ایمیل یا صفحه آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی را به دست آورید و یک ارتباط طولانی مدت با آن‌ها شکل دهید.

گسترش بازار یکی از اهداف عمده هر کسب‌وکاری است که تنها از طریق دستیابی به مشتریان تازه امکان پذیر است. با برگزاری رویدادهای آنلاین مختلف می‌توانید مشتریان احتمالی آینده را شناسایی کنید و برای تبدیل آن‌ها به مشتری وفادار برنامه ریزی کرده و به صورت مستمر با آن‌ها در ارتباط باشید. اگر به این موضوع علاقه دارید مطلب وبینار مارکتینگ چیست را مطالعه کنید تا اطلاعات تکمیلی کاربردی در این زمینه را به دست آورید.

 

۷. دستیابی به رتبه‌های برتر در نتایج موتورهای جستجو

هر وبینار به یک صفحه اختصاصی جهت برگزاری نیاز دارد که از طریق بکار بردن تکنیک‌های سئو می‌توانید آن را به نتایج برتر موتورهای جستجو بیاورید. مشتری برای خرید کالا و خدمات مختلف، پیش از هرکاری در موتورهای جستجو واژه مورد نظر خود را وارد می‌کند و در آن زمینه مطالعه می‌کند.

برگزاری وبینار به شما این فرصت را می‌دهد تا صفحه برگزاری را سئو کرده و در نتایج اولیه جستجوها قرار دهید تا افراد بیشتری با کسب‌وکار شما آشنا شوند.

همچنین این امکان وجود دارد که افراد را از آن صفحه به وب‌سایت خود هدایت کنید و ضمن ارتقا رسانی از طریق بک لینک اعتبار سایت خود را هم افزایش دهید.

 

۸. امکان دریافت  بازخورد از مشتریان

یکی از دلایل عمده ناکامی و عدم موفقیت کسبوکارها عدم دسترسی به اطلاعات مناسب است، از طریق برگزاری یک کنفرانس آنلاین می‌توانید با دیدگاه‌ها و نظرات مشتریان بدون واسطه آشنا شوید و به کمک اطلاعاتی که به دست آمده، تصمیم‌های مدیریتی لازم را برای ارتقای کسب‌وکارتان بگیرید.

فراموش نکنید لازم است یک فرصت را برای برگزاری جلسه پرسش و پاسخ قرار دهید و به تمامی ابهامات و سوال‌های ذهنی مخاطب با روی خوش پاسخ دهید، در غیر این صورت برگزاری رویداد آنلاین کمک چندانی به شما نخواهد کرد.

 

۹. امکان برگزاری ویدئو کنفرانس

بسترهای برگزاری وبینار به شما این امکان را می‌دهد که جلسات خود را به صورت آنلاین برگزار کنید به این ترتیب بدون مراجعه به دفاتر شرکت در شهرهای مختلف می‌توانید در جلسات شرکت کنید و ضمن ایجاد فضای صمیمی و ارتباط نزدیک کارکنان دفاتر مختلف از صرف هزینه‌های اضافه پیشگیری کنید. مطلب ویدیو کنفرانس چیست همه چیزهایی که در این خصوص لازم است بدانید را در اختیار شما قرار داده است، آن را مطالعه کنید.

 

۱۰. ارتباط ساده و بی‌دغدغه با مخاطب

یکی از چالش‌های برقراری ارتباط با مشتری در هر کسب‌وکاری دستیابی به راه‌های ارتباطی ساده‌ای است که نیازی به نصب نرم افزار یا سخت افزار خاصی نداشته باشد. برگزاری وبینار این امکان را فراهم آورده که بدون دغدغه و به راحتی با مخاطب خود ارتباط برقرار کرده و او را به مصرف کالاو خدمات خود ترغیب کنید.

خوشبختانه اغلب نقاط کشور به اینترنت پر سرعت دسترسی دارند و به این ترتیب می‌توانید به راحتی با افرادیکه گاهی دسترسی به آن‌ها رویا به نظر می‌رسید با چند کلیک ارتباط برقرار کنید.

فراموش نکنید باید سامانه مناسبی را برای برگزاری وبینار خود انتخاب کنید که تمام مزایای مورد نظر شما را داشته باشد.

 

راهکار ویدومیت برای برگزاری وبینار

به کمک سامانه ویدومیت که به صورت تخصصی روی برگزاری وبینار تمرکز دارد، می‌توانید یک وبینار آنلاین باکیفیت بدون محدودیت شرکت کنندگان برگزار کنید. زیرساخت‌های ویدومیت به شکلی طراحی شده که می‌تواند پاسخگوی نیاز تعداد زیادی شرکت کننده باشد.

امکان ارسال ایمیل و پیامک برای شرکت کنندگان رویداد هم برای شما فراهم شده که به کمک آن می‌توانید به راحتی رویداد خود مدیریت کرده و به بازارهای جدید دسترسی پیدا کنید. به کمک ویدومیت می‌توانید علاوه بر وبینار، ویدیو کنفرانس و دوره آنلاین هم برگزار کنید.

اگر قصد برگزاری یک وبینار تخصصی موفق را دارید همین الان در سایت ویدومیت ثبت نام کنید و ضمن آشنایی با امکانات آن، نخستین کنفرانس آنلاین خود را به صورت رایگان برگزار کنید.

همچنین اگر تجربه ارزشمندی در خصوص برگزاری وبینار دارید که دوست دارید با خوانندگان این مطلب در میان بگذارید می‌توانید در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید تا دیگران هم از آن مطلع شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.