ویدومیت
ویدومیت پلتفرمی برای ارتباط ویدویی آسان است. شما با ویدومیت می‌توانید به راحتی وبینار، دوره‌های آنلاین و وب کنفرانس برگزار کنید.

۷ آداب و رسوم کنفرانس ویدیویی آنلاین که باید بدانید

0

چقدر درباره آداب و رسوم برگزاری یک کنفرانس ویدیویی اطلاعات دارید؟ در دوران کنونی که به نظر می‌رسد ویروس کرونا ریشه‌کن نشده و موج دوم آن با سرما شروع می‌شود، برگزاری وب کنفرانس یکی از دغدغه‌های کسب‌وکارهاست.  در این مطلب قصد داریم تا شما را هفت قانون مهم برگزاری کنفرانس‌های ویدیویی آشنا کنیم. شما برای کمک به برگزاری جلسات خود به صورت کاملا حرفه‌ای به این هفت قانون نیاز خواهید داشت.

 

۱. با کیبورد کاری نداشته باشید

چه با جدیت و مانند یک کارمند نمونه مشغول یاداشت کردن نکات جلسه هستید یا مخفیانه با همکاری صمیمی‌تان چت می‌کنید، صدای تایپ کردن شما با کیبورد می‌تواند حواس دیگران را پرت کند! این موضوع نه تنها حواس همه افراد حاضر در جلسه را منحرف می‌کند (فراموش نکنید که میکروفون داخلی لپ تاپ شما تنها چند سانتی متر با کیبورد فاصله دارد)، بلکه حواس شما را هم از توجه کردن به جلسه منحرف می‌کند.

بهتر است از یک خودکار و دفترچه یادداشت برای یاداشت کردن استفاده کنید. یا در این‌که در زمانی که صحبت نمی‌کنید صدای میکروفون خود را قطع کنید تا مانع از منحرف شدن توجه دیگران شود.

 

۲. لباس مناسب بپوشید

یکی از مزایای جادویی کار در خانه، این است که شما آزادید تا هر لباسی که دوست داشتید، بپوشید. با این وجود هیچ دلیلی وجود ندارد که در زمان برگزاری یک وب کنفرانس، لباس نامناسب بپوشید.  چند دقیقه برای خود وقت بگذارید و یک پیراهن تمیز تن کنید؛ موهای خود را شانه کنید و مسواک بزنید. با این کار شما خود را در محیط کار قرار می‌دهید و همین موضوع سازنده بودن شما را بسیار بیشتر خواهد کرده و توجه‌ها به سوی شما جلب می‌کند.

 

۳. مراقب فضای اطراف خود باشید

وقتی در گوشه‌ای از اتاق شما که دوربین هم آن را پوشش می‌دهد، لباس کثیفی افتاده، کسی شما را جدی نمی‌گیرد و به ایده‌های شما توجه نمی‌کنند. همچنین روشنایی مناسب فضایی که در آن مشغول به کار هستید بسیار مهم است و روی همکاران شما تاثیرگذار خواهد بود. جایگاه‌تان را طوری تنظیم کنید که از نور کافی برخوردار بوده و محیط پشت سرتان کاملا حرفه‌ای و مناسب باشد. این موضوع به این معنی است که:

  • هیچ تخت‌خوابی پشت سر شما قرار نگرفته
  • محیط پست سر شما اتاق یا کمدی کثیف را نشان نمی‌دهد.
  • هیچ وسیله‌ای که مناسب محیط کار نیست، در پشت سر شما قرار ندارد

همچنین مطمئن شوید که حیوانات خانگی یا بچه‌ای پشت سر شما قرار ندارد. با اینکه بچه‌ها یا حیوانات خانگی بسیار با نمک هستند، اما مناسب محیط کار نیستند.

 

۴. زمانی که صحبت نمی‌کنید، میکروفون خود را قطع کنید

هیچ چیزی نا امید کننده‌تر از شنیدن یک صدای ناشناخته در یک کنفرانس ویدیویی نیست! قطع کردن میکروفون در زمانی که صحبت نمی‌کنید، به سایر شرکت کنندگان این امکان را می‌دهد که بدون حواس پرتی نظرات و ایده‌های خود را به اشتراک بگذارند.

 

۵. بلند و واضح صحبت کنید

وقتی شما وارد یک کنفرانس آنلاین کوچک می‌شوید آمدن خود را اعلام کنید تا همه از حضور شما خبردار شوند. شنیدن صدای کسی که به تازگی به کنفرانس پیوسته و نظر مخالفی هم دارد، معمولا با یک سکوت عجیب همراه می‌شود که خوشایند نیست. وقتی به یک کنفرانس وارد می‌شوید با صدای بلند سلام کنید و خود را معرفی کنید.

از رسا و بلند بودن صدای خودتان واهمه نداشته باشید. اعضای تیم از این‌که ایده‌های شما را با صدای بلند و واضح می‌شنوند خوشحال خواهند بود و از همه مهم‌تر به آن نیاز دارند.

 

۶. غذا نخورید

اگر گرسنه هستید، قبل از آغاز جلسه یک میان وعده میل کنید. هیچ کس دوست ندارد در میانه بحث درباره مسائل مهم کاری و تجاری، صدا و چهره شما را در حالی که مشغول غذا خوردن هستید، مشاهده کند. این کار نه تنها باعث ناراحتی دیگران می‌شود، بلکه شما هم قادر نخواهید بود تا روی کارتان تمرکز کنید.

 

۷. نشسته و حاضر باشید

ممکن است جلسه به نقطه کسل کننده‌ای رسیده باشد و شما وسوسه شوید تا بلند شده و یک کار جانبی را انجام دهید. اما این کار نکنید! ممکن است با این کار اطلاعاتی کلیدی یا فرصت ارائه اطلاعاتی را از دست بدهید. زبان بدن را هم فراموش نکنید. صاف بنشینید، حرکات عجیب و غریب انجام ندهید و اجازه ندهید که چشم شما بیش از حد سرگردان باشد.

 

با ویدومیت بهترین کنفرانس ویدیویی را تجربه کنید!

شما می‌توانید با ویدومیت روند ملاقات‌های حضوری و ویدیویی خود را ساده‌تر کنید. ویدومیت این امکان را برای شما فراهم می‌کند تا بدون نیاز به هیچ نرم افزاری و تنها با یک مرورگر ساده اینترنتی، کنفرانس‌های ویدیویی خود را از هر جای دنیا و به سادگی مدیریت کنید.


از این مطلب خوشتان آمد؟ به آن چه امتیازی می‌دهید؟ 1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره (کسی هنوز رای نداده!)
Loading...

 

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.